Rezultate

Rezultate la olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare și extrașcolare

în perioada 2016– 2017

Olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare naționale și internaționale


  • Concurs național - Ion Ghica Bussiness ContestEtapa Națională23 elevi; Diplomă de Participare; Îndrumător: Maravela Anda.
  • Concurs național - Ion Ghica Bussiness ContestEtapa Națională23 eleviDiplomă de ParticipareÎndrumător: Ristea Chelu Bianca.
  • Concurs național - Memoria Holocaustului (23.05. 2017)Etapa Județeană1 elev (clasa a X-a E); Mențiune:  Coman Cristian Cosmin; Îndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană3 elevi (clasa a XI-a C); Locul I: Soltaniuc Andreea-Alina; Mențiune: Sandu Cristina-Mariana; Îndrumători: Lungu Felicia Mihaela, Lungu Tudora.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană2 elevi (clasa a XI-a F); Diplomă de Participare; Îndrumători: Barbu Mihaela; Jâtcă Mariana.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană1 elev (clasa a XI-a G); Mențiune: Menlivuap Fülia Elmaz; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Nachiu Eufrosina.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană2 elevi (clasa a XII-a F); Diplomă de ParticipareÎndrumători: Paraschiv Nicoleta; Marin Nicoleta; Gheorghe Veronica.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană3 elevi (clasa a XII-a A); Diplomă de ParticipareÎndrumători: Băncilă Anamaria; Barbu Mihaela.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologii; Etapa Națională; 1 elev (clasa a XI-a C); Soltaniuc Andreea-Alina; Îndrumători: Lungu Felicia Mihaela; Lungu Tudora.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"; Faza Județeană; 2 elevi (clasa a XI-a C); Locul I: Isleam Ailin; Țăranu Corina- Andreea; Îndrumători: Dima Adriana; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"; Faza Județeană; 3 elevi (clasa a X-a D); Locul I: Mircioiu Corina; Locul II: Manea Alexandra Ștefania; Locul IIILupulescu Ruxandra Antonela; Îndrumători: Dudan Anghelina; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"; Faza Națională; 2 elevi (clasa a XI-a C); Diplomă de Participare; Isleam Ailin; Țăranu Corina- Andreea; ÎndrumătoriDima Adriana; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"; Faza Națională2 elevi Clasa a X-a D; MențiuneManea Alexandra ȘtefaniaÎndrumătoriDudan Anghelina; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul de fizică Șerban Țițeica, ediția a XII-a martie 2017
    • Etapa Locală MENCȘ1 elev; Premiul I: Moldoveanu Ilia (clasa a IX-a C);  Îndrumător: Bahrim Claudiu.
    • Etapa Județeană; 5 elevi; Parnea Nicolas Filip (clasa a X-a); Moldovan Ilia Decebal (clasa a IX-a); Premiul II: Caraman Vasilis (clasa a X-a); Mențiune: Racasan Ioan Sebastian (clasa a IX-a); Toma Maria Eliza (clasa a X-a);  Îndrumători: Popescu Steluta; Bahrim Claudiu.
  • Concursul de chimie Petru Ponimartie 2017; Etapa Județeană ISJ ConstanțMEN; 4 elevi; Premiul III: Matcaș Dana, (clasa a IX-a B)(calificat etapa națională); Mențiune: Bulică Alin Sorin (clasa a IX-a E); Premiul II: Pământ Andreea Iuliana (clasa a X-a G) (rezervă etapa națională); Mențiune: Matcaș Elena (clasa a X-a G); Îndrumător:  Nedelea Iulia.
  • Concursul de matematică A. Haimovici 19.04.2017
    • Etapa Locală; 8 elevi; Premiul I: Lazer Stefania (clasa a XI-a D); Premiul III: Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a); Dalatieh Mohamad Basel (clasa a XI-a); Mențiune: Chiru Iulian (clasa a X-a); Bulica Sorin (clasa a IX-a); Ghergu Alexandu (clasa a XII-a); Parnea Nicolas (clasa a X-a); Mares Cristina (clasa a XI-a); Îndrumători: Ion Gabriela; Constantin Margareta; Bileca Dănuț Lucian.
    • Etapa Județeană;  Premiul III: Lazer Ștefania (clasa a XI-a D); Barbulescu Iulian Gabriel (clasa a XII-a); Mențiune: 1. Bulica Sorin (clasa a IX-a E); 2.Parnea Nicolas (clasa a X-a C); 3.Dalatieh Mohamed Basel (clasa a XI-a C); 4. Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a C); 5.Mareș Andreea (clasa a XI-a D); 6.Ghergu Alexandru (clasa a XII-a D); Îndrumători: Ion Gabriela; Bota Oana; Bileca Dan; Constantin Margareta; Ion Gabriela; Bileca Dan
  • Concursul de matematică A.Haimovici 19.04.2017; Etapa Națională; 2 elevi; MențiuneParnea Nicolas (clasa a X-a C); ÎndrumătorBileca Dan.
  • Olimpiada de limba engleză; Etapa Județeană; Sectiunea B; 6 elevi; Mențiune: Buzincu Cristina Ștefania (clasa a XI-a); Ghinea Sebastian (clasa a X-a); Cucos Mihnea Ioan; (clasa a IX-a); Oanca Raluca Elena (clasa a IX-a); Mosor Alexandra Georgiana (clasa a IX-a); Cocialu Sebastian Costin (clasa a IX-a); Îndrumători: Dumbravă Cristina; Cernica Răzvan; Ruien Cristina; Dragomir Corina
  • Concursul English Skills
    • Etape pe școală69 elevi; 31 elevi;
    • Etapa Locală; 31 elevi; 31 elevi; 
    • Etapa Județeană31 elevi; 31 elevi; ÎndrumătoriDragomir Corina; Cernica Răzvan; Florea Oana; Dumbravă Cristina; Ruien Cristina
  • Olimpiada de limba franceză (18 martie 2017)Faza Judeţeană3 elevi; Aldea Alexandra (clasa a IX-a D)/6,40; Dascălu Irina (clasa a IX-a H)/ 6,20; Sestacov Vlada (clasa a IX-a G) /5,20;  Îndrumători: Elena Roadideal; Mihaela Ramona Morogan
  • Concursul regional ,,Florian Urs’’(Ediția a VI-a, 10 apr.2017) - Planificare operațională și marketingul afacerii; Etapa Județeană; Sectiunea 25 Elevi Clasa a XI-a A; Tutuianu Claudia Alexandra; Rosca Claudia Mariana; Furtuna Theodora Gabriela; Buzincu Cristina Stefania; Menlivuap Fulia Elmaz; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Dima Adriana

 

                                                                        CONCURSURI EXTRAȘCOLARE 2016-2017


  • Crosul 1 Decembrie; Etapa Locală; 55 elevi;  Îndrumător: Lazăr Manuela.
  • Concursul de cultură generală "Alter Ego"; CAEJ10 elevi; Clasele a XI-a - a XI-a; Diplomă de Participare Îndrumători: Prahoveanu Ioana; Enache Emil.
  • Jeux de langage; Etapa Judeţeană3 eleviPremiul III: Stoian Cristina Gabriela (clasa a XII-a F);  Îndrumători: Rădulescu Ramona; Roadideal Elena; Ţuglea Adriana Camelia.
  • Découvrons la géographie de la france!; Etapa Națională6 eleviPremiul I: Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a C); Îndrumători: Mihaela Postelnicu; Roadideal Elena; Rădulescu Ramona; Țuglea Adriana Camelia.
  • Concursul internaţional-oraşul meu de suflet 30.10.2016CAEN6 elevi
    • 3 - Premii I;
    • 2 - Premii II;
    • 1 - Premiu III Îndrumător: Iaşcă Cătălina.
  • Cupa Ziua Educație la șah și tenis de masă; Etapa Locală; 6 băiețși 2 fete (șah) și 15 băiețși 2 fete (tenis de masă); Locurile I, II, III șah, tenis de masă; Îndrumător: Lazăr Manuela.
  • Cupa Ziua Educație la șah și tenis de masă; Etapa Locală; 6 băiețși 2 fete (șah) și 15 băiețși 2 fete (tenis de masă); Locul I șah: Iuliana Cârjilă – a XII-a DIacob Radu – a XI-a G; Locul II șah: Holban A. – a XII-a G; Locul I tenis de masă: Manolache I.- a XII-a H; Locul II tenis de masă: Maliu A. – a X-a D; Locul III tenis de masă: Holban A.- a XII-a G; Îndrumător: Stanciu Adrian.
  • Crosul 1 Decembrie; Etapa Locală; 3 elevi ; Locul 12 (din 350 participanti): Clinciu Alexandru – a IX-a  C; Locul 16: Popa Cătălin – a IX-a G; Locul 20: Burcea George a IX-a H;  Îndrumător: Lazăr Manuela.
  • Crosul 1 Decembrie; Etapa Locală; 3 elevi; Diplomă de Participare; Îndrumător: Stanciu Adrian.
  • Concursul proiect județean Stories about my county Secţiunea I - creaţie literară, aprilie 2017; CAEJ 2016; 2 elevi; Mențiuni:  Mareș Andreea (XI D) Stan Georgiana Raluca; Îndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Personalităţi marcante ale oraşului meu, ediţia a III-a, 2016 aprilie - mai 2017CAER Colegiul Tehnic Tomis; 4 elevi; Diplomă de Participare; Îndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Ion Ghica Bussiness Contest; CAEN; 23 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumător: Maravela Anda.
  • Ion Ghica Bussiness Contest; CAEN; 16; Diplomă de Participare; Îndrumător: Ristea (Chelu) Bianca.
  • Colorează-ți viața altfel...fără droguri; Etapa Națională; 6 elevi; Locul I județ  - fotografie digitală; Îndrumător: Psih. Pop Marioara.
  • Împreună vom reuși - concurs SNAC; Faza Județeană; 6 elevi; Locul II județ  - dans modern; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Psih. Pop Marioara.
  • Scrisoare pentru prietenul meu; Faza Locală ; 9 elevi; Diplomă de Participare; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Psih. Pop Marioara.
  • Pământul - planeta vieții - concurs de geografie, martie 2017; CAEJ; 6 elevi; Premiul al II-lea județ - Vornicu Cristian Tudor; Îndrumător: Mergeani Sultana.
  • Târgul firmelor de exercițiu „Rivulus dominarum tineret” - ediția a X-a; Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare; CAEN 2016, nr. 28269/11.03.2016, domeniul A3, poziția 3; FE SKY VIEW RESORT SRL; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Butoianu Georgiana Crizia; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Dicu Marina Elena; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Deaconu Florentina; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Liță Nicolae Alexandru; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Alexandru Andreea Rebecca; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • Concurs Național „Scrisoare pentru prietenul meu”; Etapa Județeană; Pămînt Andreea; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • Concurs Național „Alege este dreptul tău” – ediția a XVI-a; Etapa JudețeanăLocul I: Dachi Mihaela Gabriela; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Bussines Plan pentru firmele de exercițiuEtapa JudețeanăLocul I: FE EUROPEAN BUSSINES SRL; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Bussines Plan pentru firmele de exercițiuEtapa Regiunii de Sud - EstLocul III: FE EUROPEAN BUSSINES SRL; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Concurs Știu și aplic SSMEtapa Județeană; 2 elevi de la clasa a XI-a C/ 2 elevi de la clasa a  X-a D; Locul I, II, III; Îndrumători: Dima A. , Dudan A.
  • Concurs Știu și aplic SSMEtapa Națională2 elevi de la clasa a XI-a C/ 2 elevi de la clasa a  X-a D; Diploma de Participare, Menţiune; Îndrumători: Dima A. , Dudan A.
  • Simpozionul „Auditul calității  ediția a XVIII-a; Etapa Județeană; Locul I: Oprea Oana; Îndrumători: Dudan A. Jâtcă M.
  • Concursul Judeţean de Cultură Generală Alter Ego, ediţia a IX-a, Faza Finală mai 2017; ISJ+Liceul Teoretic Callatis Mangalia; 12 elevi; Îndrumător: Moise Adriana.
  • Concursul English Skills
    • Etapa pe școală; 69 elevi;Premiul de Exceleță;
    • Etapa Locală; 31 elevi; Premii I, II, III;
    • Etapa Județeană31 elevi; MențiuniÎndrumători: Dragomir Corina; Cernica Răzvan; Florea Oana; Dumbravă Cristina; Ruien Cristina
  • Concours de productions numériques „Dis-moi dix mots...sur la toile”; Etapa Internaţională; 5 elevi; Diplomă de Participare: Ruse Crina, Ruse Andreea; Raduca Beatrice (IXD); Nezemali Ersin (XIIB); Cîrjilă Iuliana (XIID);  Întrumători: Roadideal Elena; Mihaela Postelnicu; Ţuglea Adriana Camelia
  • „Francofolies…marines !”; Etapa Judeţeană6 eleviPremiul IIIPurece Oana Mihaela; Menţiune IAldea Alexandra Andreea; Menţiune IVŢepeş Vlad; Purece Oana Mihaela (XI C); Aldea Alexandra Andreea (IX D); Ţepeş Vlad (X H); Creangă Daniela (XII); Amariei Ana-Maria (XID); Sestacov Vlada (IXG); Întrumători: Mihaela Postelnicu; Roadideal Elena; Ţuglea Adriana Camelia; Morogan Ramona
  • Concurs de limba franceza pentru liceele tehnologice „Gustave Eiffel”; Etapa Regională; 8 elevi; 4 firme de exerciţiu; Premiul IGherasă Bogdan; Vasilică Cristian; Premiul IIBuzincu Ştefania; Furtună Theodora; Premiul IIRoşca Claudia; Divi Andreea; Premiul IIBăluţă Ştefania; Băcăoanu Ionela; ÎntrumătoriŢuglea Adriana Camelia; Roadideal Elena; Ciobanu Ioana
  • Concursul Regional ,,Stop evaziunii fiscale! Solicitați bon fiscal!’’ (iunie 2017), Editia a IV-a; 1 elev ; Dimofte Beatrice; Întrumător: Ciobanu Ioana
  • „Pourquoi pas le français ?” (concurs de prezentări PPT); Etapa Judeţeană; 2 eleviRezultate în aşteptare Sălcianu Florin D.; Căutişanu Elena L.; Întrumător: Roadideal Elena
  • Competiţia ,,Din virtual în real prin firmele de exercițiu’’ (10 aprilie 2017)Faza Națională; 1 firma de exercitiu; MențiuneF.E EUROPEAN BUSINESS;  Întrumător: Lungu Tudora
  • Proiectul educațional național ,,Extemporal și la dirigenție’’ (secțiunea PPT)Concurs cu participare internațională; 4 elevi; Premiu specialAlexandu Andreea Rebeca; Bustihan Ana Maria; Dicu Marina Elena; Deaconu  Florentina;  ÎndrumătoriCiobanu Ioana; Dima Adriana; Dudan Anghelina
  • Simpozionul național cu participare internațională ,,Toleranța în mediul școlar - între prejudecățși realitate’’ din cadrul proiectului ,,Extemporal și la dirigenție’’; 3 profesori; Premiul ICiobanu Ioana; Bencu Zoia; Dima Adriana;
  • Concursul național de Protecția Mediului și Ecoturism ,,Minunile naturii - pe cărările nebănuite ale țării’’ (ediția a VII-a 2017, Secțiunea Ecoturism/Clasament general/Prezentare)Concurs Național; 2 elevi; Premiul II/ III/ MentiuneDascalu Irina Iulia; Dumbrava-Fecioru Maria Alexandra;  Întrumător: Mirea Emilia
  • Concursul național de dans ,,Împreună pentru viitor’’ (secțiunea dans modern) 31 martie 2017Etapa Județeană; 5 profesori; OrganizareParaschiv Nicoleta; Pop Marioara; Dima Adriana; Dudan Anghelina; Ciobanu Ioana; 4 elevi; ParticipanţiAlexandru Andreea Rebecca; Dicu Marina Elena; Moldoveanu Elena Alexandra; Ionascu Bianca Mihaela;
Comments