Rezultate‎ > ‎

Arhivă

Ne mândrim cu elevii noștri

care vor participa, în perioada 2-6 aprilie 2018, la etapa națională a olimpiadelor si concursurilor din aria ”Tehnologii”.

Parnea Nicolas Filip - clasa a XI-a, Economic, administrativ comerţ, ÎndrumătoriGheorghe Veronica, Marin Nicoleta 

Deaconu Florentina - clasa a XI-a, Turism și alimentație, Îndrumători: Ciobanu Ioana, Jâtcă Mariana.

The gadget spec URL could not be found

The gadget spec URL could not be found

Concursul de Busnisess Plan - al Firmelor de exercițiu

The gadget spec URL could not be found

Concurs ”Și eu voi fi întreprinzător”

Vineri, 30 martie 2018, ora 12, se va desfăşura la Liceul Teoretic "Ovidius''  Constanţa va avea loc faza judeţeană a concursului regional de planuri de afaceri " Şi eu voi fi întreprinzător" inclusă în CAER, poziţia 1851.  Parteneri: DJST, Universitatea Ovidius Facultatea de Ştiinţe Economice și CCINA.

Înscrieri până pe 20 martie şi informaţii suplimentare la coordonatorul proiectului, prof. Mihalaşcu Victor, tel. 0727057684, adresă  e-mail: vmihalascu@yahoo.com 

 

Concursul Alege! Este dreptul tău

        Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor, în parteneriat cu Ministerul Educaţiei Naționale, organizează Concursul Naţional Alege! Este dreptul tău, ediţia 2018. 

        Etapa județeană a concursului Alege! Este dreptul tău se va desfășura sâmbătă, 17 martie 2018, la Școala Gimnazială nr. 23 “Constantin Brâncoveanu” Constanța, începând cu ora 10.00. În vederea optimei organizări a acțiunii, avem rugămintea ca participanții să fie prezenți în intervalul orar 9.30- 9.45 cu actul de identitate asupra lor.

The gadget spec URL could not be found


Rezultate la olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare și extrașcolare

în perioada 2016– 2017

Olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare naționale și internaționale


  • Concurs național - Ion Ghica Bussiness ContestEtapa Națională23 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumător: Maravela Anda.
  • Concurs național - Ion Ghica Bussiness ContestEtapa Națională23 eleviDiplomă de ParticipareÎndrumător: Ristea Chelu Bianca.
  • Concurs național - Memoria Holocaustului (23.05. 2017)Etapa Județeană1 elev (clasa a X-a E); Mențiune:  Coman Cristian Cosmin; Îndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană3 elevi (clasa a XI-a C); Locul I: Soltaniuc Andreea-Alina; Mențiune: Sandu Cristina-Mariana; Îndrumători: Lungu Felicia Mihaela, Lungu Tudora.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană2 elevi (clasa a XI-a F); Diplomă de ParticipareÎndrumători: Barbu Mihaela; Jâtcă Mariana.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană1 elev (clasa a XI-a G); Mențiune: Menlivuap Fülia Elmaz; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Nachiu Eufrosina.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană2 elevi (clasa a XII-a F)Diplomă de ParticipareÎndrumători: Paraschiv Nicoleta; Marin Nicoleta; Gheorghe Veronica.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Județeană3 elevi (clasa a XII-a A); Diplomă de ParticipareÎndrumători: Băncilă Anamaria; Barbu Mihaela.
  • Olimpiada interdisciplinară tehnologiiEtapa Națională; 1 elev (clasa a XI-a C); Soltaniuc Andreea-Alina; Îndrumători: Lungu Felicia Mihaela; Lungu Tudora.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"Faza Județeană; 2 elevi (clasa a XI-a C); Locul I: Isleam Ailin; Țăranu Corina- Andreea; Îndrumători: Dima Adriana; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"Faza Județeană; 3 elevi (clasa a X-a D); Locul IMircioiu Corina; Locul IIManea Alexandra Ștefania; Locul IIILupulescu Ruxandra Antonela; Îndrumători: Dudan Anghelina; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"Faza Națională; 2 elevi (clasa a XI-a C); Diplomă de Participare; Isleam Ailin; Țăranu Corina- Andreea; ÎndrumătoriDima Adriana; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul Național "Știu și Aplic"Faza Națională2 elevi Clasa a X-a D; MențiuneManea Alexandra ȘtefaniaÎndrumătoriDudan Anghelina; Paraschiv Nicoleta.
  • Concursul de fizică Șerban Țițeica, ediția a XII-a martie 2017
    • Etapa Locală MENCȘ1 elev; Premiul I: Moldoveanu Ilia (clasa a IX-a C);  Îndrumător: Bahrim Claudiu.
    • Etapa Județeană; 5 elevi; Parnea Nicolas Filip (clasa a X-a); Moldovan Ilia Decebal (clasa a IX-a); Premiul II: Caraman Vasilis (clasa a X-a); Mențiune: Racasan Ioan Sebastian (clasa a IX-a); Toma Maria Eliza (clasa a X-a);  Îndrumători: Popescu Steluta; Bahrim Claudiu.
  • Concursul de chimie Petru Ponimartie 2017Etapa Județeană ISJ ConstanțMEN; 4 elevi; Premiul III: Matcaș Dana, (clasa a IX-a B)(calificat etapa națională); Mențiune: Bulică Alin Sorin (clasa a IX-a E); Premiul II: Pământ Andreea Iuliana (clasa a X-a G) (rezervă etapa națională); Mențiune: Matcaș Elena (clasa a X-a G); Îndrumător:  Nedelea Iulia.
  • Concursul de matematică A. Haimovici 19.04.2017
    • Etapa Locală; 8 elevi; Premiul I: Lazer Stefania (clasa a XI-a D); Premiul III: Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a); Dalatieh Mohamad Basel (clasa a XI-a); Mențiune: Chiru Iulian (clasa a X-a); Bulica Sorin (clasa a IX-a); Ghergu Alexandu (clasa a XII-a); Parnea Nicolas (clasa a X-a); Mares Cristina (clasa a XI-a); Îndrumători: Ion Gabriela; Constantin Margareta; Bileca Dănuț Lucian.
    • Etapa Județeană;  Premiul III: Lazer Ștefania (clasa a XI-a D); Barbulescu Iulian Gabriel (clasa a XII-a); Mențiune: 1. Bulica Sorin (clasa a IX-a E); 2.Parnea Nicolas (clasa a X-a C); 3.Dalatieh Mohamed Basel (clasa a XI-a C); 4. Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a C); 5.Mareș Andreea (clasa a XI-a D); 6.Ghergu Alexandru (clasa a XII-a D); Îndrumători: Ion Gabriela; Bota Oana; Bileca Dan; Constantin Margareta; Ion Gabriela; Bileca Dan
  • Concursul de matematică A.Haimovici 19.04.2017Etapa Națională; 2 elevi; MențiuneParnea Nicolas (clasa a X-a C); ÎndrumătorBileca Dan.
  • Olimpiada de limba engleză; Etapa Județeană; Sectiunea B; 6 elevi; Mențiune: Buzincu Cristina Ștefania (clasa a XI-a); Ghinea Sebastian (clasa a X-a); Cucos Mihnea Ioan; (clasa a IX-a); Oanca Raluca Elena (clasa a IX-a); Mosor Alexandra Georgiana (clasa a IX-a); Cocialu Sebastian Costin (clasa a IX-a); Îndrumători: Dumbravă Cristina; Cernica Răzvan; Ruien Cristina; Dragomir Corina
  • Concursul English Skills
    • Etape pe școală69 elevi; 31 elevi;
    • Etapa Locală; 31 elevi; 31 elevi; 
    • Etapa Județeană31 elevi; 31 elevi; ÎndrumătoriDragomir Corina; Cernica Răzvan; Florea Oana; Dumbravă Cristina; Ruien Cristina
  • Olimpiada de limba franceză (18 martie 2017)Faza Judeţeană3 elevi; Aldea Alexandra (clasa a IX-a D)/6,40; Dascălu Irina (clasa a IX-a H)/ 6,20; Sestacov Vlada (clasa a IX-a G) /5,20;  Îndrumători: Elena Roadideal; Mihaela Ramona Morogan
  • Concursul regional ,,Florian Urs’’(Ediția a VI-a, 10 apr.2017) - Planificare operațională și marketingul afacerii; Etapa Județeană; Sectiunea 25 Elevi Clasa a XI-a A; Tutuianu Claudia Alexandra; Rosca Claudia Mariana; Furtuna Theodora Gabriela; Buzincu Cristina Stefania; Menlivuap Fulia Elmaz; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Dima Adriana

 

 CONCURSURI EXTRAȘCOLARE 2016-2017


  • Crosul 1 DecembrieEtapa Locală; 55 elevi;  Îndrumător: Lazăr Manuela.
  • Concursul de cultură generală "Alter Ego"; CAEJ10 elevi; Clasele a XI-a - a XI-aDiplomă de Participare Îndrumători: Prahoveanu Ioana; Enache Emil.
  • Jeux de langageEtapa Judeţeană3 eleviPremiul III: Stoian Cristina Gabriela (clasa a XII-a F);  Îndrumători: Rădulescu Ramona; Roadideal Elena; Ţuglea Adriana Camelia.
  • Découvrons la géographie de la france!Etapa Națională6 eleviPremiul I: Soltaniuc Andreea (clasa a XI-a C); Îndrumători: Mihaela Postelnicu; Roadideal Elena; Rădulescu Ramona; Țuglea Adriana Camelia.
  • Concursul internaţional-oraşul meu de suflet 30.10.2016CAEN6 elevi
    • 3 - Premii I;
    • 2 - Premii II;
    • 1 - Premiu III Îndrumător: Iaşcă Cătălina.
  • Cupa Ziua Educație la șah și tenis de masăEtapa Locală; 6 băiețși 2 fete (șah) și 15 băiețși 2 fete (tenis de masă); Locurile I, II, III șah, tenis de masăÎndrumător: Lazăr Manuela.
  • Cupa Ziua Educație la șah și tenis de masăEtapa Locală; 6 băiețși 2 fete (șah) și 15 băiețși 2 fete (tenis de masă); Locul I șah: Iuliana Cârjilă – a XII-a DIacob Radu – a XI-a G; Locul II șah: Holban A. – a XII-a G; Locul I tenis de masă: Manolache I.- a XII-a H; Locul II tenis de masă: Maliu A. – a X-a D; Locul III tenis de masă: Holban A.- a XII-a GÎndrumător: Stanciu Adrian.
  • Crosul 1 DecembrieEtapa Locală; 3 elevi ; Locul 12 (din 350 participanti): Clinciu Alexandru – a IX-a  C; Locul 16: Popa Cătălin – a IX-a G; Locul 20: Burcea George a IX-a H;  Îndrumător: Lazăr Manuela.
  • Crosul 1 DecembrieEtapa Locală; 3 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumător: Stanciu Adrian.
  • Concursul proiect județean Stories about my county Secţiunea I - creaţie literară, aprilie 2017; CAEJ 2016; 2 elevi; Mențiuni:  Mareș Andreea (XI D) Stan Georgiana RalucaÎndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Personalităţi marcante ale oraşului meu, ediţia a III-a, 2016 aprilie - mai 2017CAER Colegiul Tehnic Tomis; 4 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumător: Prahoveanu Ioana.
  • Ion Ghica Bussiness Contest; CAEN; 23 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumător: Maravela Anda.
  • Ion Ghica Bussiness Contest; CAEN; 16; Diplomă de Participare; Îndrumător: Ristea (Chelu) Bianca.
  • Colorează-ți viața altfel...fără droguriEtapa Națională; 6 elevi; Locul I județ  - fotografie digitalăÎndrumător: Psih. Pop Marioara.
  • Împreună vom reuși - concurs SNAC; Faza Județeană; 6 elevi; Locul II județ  - dans modern; Îndrumători: Ciobanu Ioana; Psih. Pop Marioara.
  • Scrisoare pentru prietenul meu; Faza Locală ; 9 elevi; Diplomă de ParticipareÎndrumători: Ciobanu Ioana; Psih. Pop Marioara.
  • Pământul - planeta vieții - concurs de geografie, martie 2017; CAEJ; 6 elevi; Premiul al II-lea județ - Vornicu Cristian Tudor; Îndrumător: Mergeani Sultana.
  • Târgul firmelor de exercițiu „Rivulus dominarum tineret” - ediția a X-a; Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”, Baia Mare; CAEN 2016, nr. 28269/11.03.2016, domeniul A3, poziția 3; FE SKY VIEW RESORT SRL; Dimplomă de ParticipareÎndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Butoianu Georgiana Crizia; Dimplomă de ParticipareÎndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Dicu Marina Elena; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Deaconu Florentina; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Liță Nicolae Alexandru; Dimplomă de Participare; Îndrumător: Ciobanu Ioana.
  • „Noi și economia” – ediția a V-a - Universitatea Ovidius Constanța, Facultatea de Științe EconomiceEtapa Locală; Alexandru Andreea Rebecca; Dimplomă de ParticipareÎndrumător: Ciobanu Ioana.
  • Concurs Național „Scrisoare pentru prietenul meu”Etapa Județeană; Pămînt Andreea; Dimplomă de ParticipareÎndrumător: Ciobanu Ioana.
  • Concurs Național „Alege este dreptul tău” – ediția a XVI-aEtapa JudețeanăLocul I: Dachi Mihaela Gabriela; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Bussines Plan pentru firmele de exercițiuEtapa JudețeanăLocul I: FE EUROPEAN BUSSINES SRL; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Bussines Plan pentru firmele de exercițiuEtapa Regiunii de Sud - EstLocul III: FE EUROPEAN BUSSINES SRL; Îndrumător: Lungu Tudora.
  • Concurs Știu și aplic SSMEtapa Județeană; 2 elevi de la clasa a XI-a C/ 2 elevi de la clasa a  X-a D; Locul I, II, IIIÎndrumători: Dima A. , Dudan A.
  • Concurs Știu și aplic SSMEtapa Națională2 elevi de la clasa a XI-a C/ 2 elevi de la clasa a  X-a D; Diploma de ParticipareMenţiuneÎndrumători: Dima A. , Dudan A.
  • Simpozionul „Auditul calității  ediția a XVIII-aEtapa Județeană; Locul I: Oprea Oana; Îndrumători: Dudan A. Jâtcă M.
  • Concursul Judeţean de Cultură Generală Alter Ego, ediţia a IX-aFaza Finală mai 2017; ISJ+Liceul Teoretic Callatis Mangalia; 12 elevi; Îndrumător: Moise Adriana.
  • Concursul English Skills
    • Etapa pe școală; 69 elevi;Premiul de Exceleță;
    • Etapa Locală; 31 elevi; Premii I, II, III;
    • Etapa Județeană31 eleviMențiuniÎndrumători: Dragomir Corina; Cernica Răzvan; Florea Oana; Dumbravă Cristina; Ruien Cristina
  • Concours de productions numériques „Dis-moi dix mots...sur la toile”Etapa Internaţională; 5 eleviDiplomă de Participare: Ruse Crina, Ruse Andreea; Raduca Beatrice (IXD); Nezemali Ersin (XIIB); Cîrjilă Iuliana (XIID);  Întrumători: Roadideal Elena; Mihaela Postelnicu; Ţuglea Adriana Camelia
  • „Francofolies…marines !”Etapa Judeţeană6 eleviPremiul IIIPurece Oana Mihaela; Menţiune IAldea Alexandra Andreea; Menţiune IVŢepeş Vlad; Purece Oana Mihaela (XI C); Aldea Alexandra Andreea (IX D); Ţepeş Vlad (X H); Creangă Daniela (XII); Amariei Ana-Maria (XID); Sestacov Vlada (IXG); Întrumători: Mihaela Postelnicu; Roadideal Elena; Ţuglea Adriana Camelia; Morogan Ramona
  • Concurs de limba franceza pentru liceele tehnologice „Gustave Eiffel”Etapa Regională; 8 elevi; 4 firme de exerciţiu; Premiul IGherasă Bogdan; Vasilică Cristian; Premiul IIBuzincu Ştefania; Furtună Theodora; Premiul IIRoşca Claudia; Divi Andreea; Premiul IIBăluţă Ştefania; Băcăoanu Ionela; ÎntrumătoriŢuglea Adriana Camelia; Roadideal Elena; Ciobanu Ioana
  • Concursul Regional ,,Stop evaziunii fiscale! Solicitați bon fiscal!’’ (iunie 2017), Editia a IV-a; 1 elev ; Dimofte Beatrice; Întrumător: Ciobanu Ioana
  • „Pourquoi pas le français ?” (concurs de prezentări PPT)Etapa Judeţeană; 2 eleviRezultate în aşteptare Sălcianu Florin D.; Căutişanu Elena L.; Întrumător: Roadideal Elena
  • Competiţia ,,Din virtual în real prin firmele de exercițiu’’ (10 aprilie 2017)Faza Națională; 1 firma de exercitiu; MențiuneF.E EUROPEAN BUSINESS;  Întrumător: Lungu Tudora
  • Proiectul educațional național ,,Extemporal și la dirigenție’’ (secțiunea PPT)Concurs cu participare internațională; 4 elevi; Premiu specialAlexandu Andreea Rebeca; Bustihan Ana Maria; Dicu Marina Elena; Deaconu  Florentina;  ÎndrumătoriCiobanu Ioana; Dima Adriana; Dudan Anghelina
  • Simpozionul național cu participare internațională ,,Toleranța în mediul școlar - între prejudecățși realitate’’ din cadrul proiectului ,,Extemporal și la dirigenție’’; 3 profesori; Premiul ICiobanu Ioana; Bencu Zoia; Dima Adriana;
  • Concursul național de Protecția Mediului și Ecoturism ,,Minunile naturii - pe cărările nebănuite ale țării’’ (ediția a VII-a 2017, Secțiunea Ecoturism/Clasament general/Prezentare)Concurs Național; 2 elevi; Premiul II/ III/ MentiuneDascalu Irina Iulia; Dumbrava-Fecioru Maria Alexandra;  Întrumător: Mirea Emilia
  • Concursul național de dans ,,Împreună pentru viitor’’ (secțiunea dans modern) 31 martie 2017Etapa Județeană; 5 profesori; OrganizareParaschiv Nicoleta; Pop Marioara; Dima Adriana; Dudan Anghelina; Ciobanu Ioana; 4 elevi; ParticipanţiAlexandru Andreea Rebecca; Dicu Marina Elena; Moldoveanu Elena Alexandra; Ionascu Bianca Mihaela;