1920-2023

Activități și Proiecte

Voluntariatul în comunitatea ta

Joi 6 aprilie, elevii voluntari de la Colegiul Comercial "Carol I", Constanta, au mers în vizită la Casa de Tip Familial Decebal Constanța, unde au dăruit dulciuri și fructe elevilor din acest centru au donat hăinuțe și au purtat un dialog prietenesc, împărtășind idei despre sărbătoarea Învierii Domnului, despre proiecte de viitor și alte activități pe care să le realizeze împreună. Au înțeles ce înseamnă sprijinul, colaborarea și prietenia.

Proiect implementat de grupul de ONG-uri:Asociația Împreună pentru Viitor Constanța, Asociaţia pentru Promovarea Egalităţii între Tineri ADAPTO, Comitetul Național Român pentru Drepturile Copilului Constanța, Asociatia Logopezilor din România-Filiala Constanța, Asociația „Adriana Vintilescu”, Grupul Local de Tineret Constanța, Asociatia "Scutul Cinegetic" în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Constanța, Procivitas Print și Radio Constanța.

Alături de noi

Voluntariatul în comunitatea ta

Comunicat de presă

Astăzi,  30 martie 2023, cei 21 de elevi voluntari ai Colegiului Comercial Carol I Constanța, sub îndrumarea profesorilor coordonatori, au desfășurat activitatea Alături de noi din cadrul Proiectului Voluntariatul în comunitatea ta

În cadrul acestei activități, elevii voluntari au mers în vizită la Casa de Tip Familial Decebal Constanța, unde, împreună cu elevii centrului, au realizat desene și postere cu tema Vacanța la mare în cadrul unui atelier de creație, au donat cărți și au purtat un dialog prietenesc, împărtășind povești despre cărțile donate, despre proiecte de viitor și alte activități pe care să le realizeze împreună. Au înțeles ce înseamnă sprijinul, colaborarea și prietenia.

Proiect eTwinning Pulse of Health

Informare_Bianca Ristea 02.02.2024.pdf