Colegiul Comercial „Carol I

97 de ani de învăţământ economic constănţean!
1920-2017

Carol I

Mobilități

Posturi scoase la concurs

Achiziții
  • Privind achiziţionarea serviciului de elaborare a documentaţiei tehnico-economice aferentă obiectivului „Realizare lucrări, modernizare şi dotare în vederea obţinerii Autorizaţiei de funcţionare ISU pentru Colegiul Comercial "CAROL I", Str. Decebal nr.15, Municipiul Constanţa - etapa DALI și Expertize tehnice.
  • Documente: caiet de sarcini, anexa 5, etc.
  • Ne exprimăm intenția de a colabora cu o firmă în vederea realizării unui proiect referitor la lucrării de modernizare și dotare a clădirii pentru obținerea Autorizației de Securitate la Incendiu, a unități de învățământ Colegiul Comercial Carol I Constanța, Str. Decebal Nr. 15.

Microsite-uri

RSS Feed

Social Media

Festivitatea de deschidere a noului an școlar va avea loc

luni, 10.09.2018, ora 10.00.

Vă așteptăm cu drag!

ALTEȚA SA REGALĂ, PRINCIPESA MARIA A ROMÂNIEI, ÎN VIZITĂ LA COLEGIUL COMERCIAL CAROL I, CONSTANŢA

Alteța Sa Regală, Principesa MARIA a României, fiica cea mică a Regelui Mihai, a vizitat ieri, 6 aprilie 2016, Colegiul Comercial Carol I, Constanţa, însoțită de prefectul județului, Adrian NICOLAESCU.

După întrevederea de la Prefectură, Principesa MARIA a României s-a deplasat la Colegiul Comercial Carol I, Constanţa  unde a fost întâmpinată, în mod tradiţional, cu pâine şi sare de către elevi îmbrăcaţi în costume naţionale. Timp de 30 de minute a discutat cu elevii, profesorii şi reprezentanţii  Inspectoratului Şcolar Judeţean Constanţa. De asemenea, au fost vizitate biblioteca, amfiteatrele, laboratorul culinar, laboratorul de tehnica servirii, laboratorul AEL, cabinetele de informatică şi sălile de curs. A fost inaugurată expoziţia Monarhia simbolul care s-a construit România şi a fost prezentată oferta educaţională a şcolii.

Alteța Sa Regală, Principesa Maria a României, a semnat şi în Cartea de Onoare a şcolii.

Doamna director Adriana DIMA declară: ,,Este o mare onoare pentru noi, şi pentru învăţământul economic constănţean, să primim vizita unui reprezentant regal mai ales că şcoala noastră poartă numele regelui Carol I, figură iconică pentru modernizarea societăţii româneşti.”