Arhivă

Rezultate

Ne mândrim cu elevii noștri

care vor participa, în perioada 2-6 aprilie 2018, la etapa națională a olimpiadelor si concursurilor din aria ”Tehnologii”.

Parnea Nicolas Filip - clasa a XI-a, Economic, administrativ comerţ, Îndrumători: Gheorghe Veronica, Marin Nicoleta

Deaconu Florentina - clasa a XI-a, Turism și alimentație, Îndrumători: Ciobanu Ioana, Jâtcă Mariana.

Olimp discipline Tehnologii
Concurs meserii

Concursul de Busnisess Plan - al Firmelor de exercițiu

Business Plan

Concurs ”Și eu voi fi întreprinzător”

Vineri, 30 martie 2018, ora 12, se va desfăşura la Liceul Teoretic "Ovidius''  Constanţa va avea loc faza judeţeană a concursului regional de planuri de afaceri " Şi eu voi fi întreprinzător" inclusă în CAER, poziţia 1851.  Parteneri: DJST, Universitatea Ovidius Facultatea de Ştiinţe Economice și CCINA.

Înscrieri până pe 20 martie şi informaţii suplimentare la coordonatorul proiectului, prof. Mihalaşcu Victor, tel. 0727057684, adresă  e-mail: vmihalascu@yahoo.com

Concursul Alege! Este dreptul tău

Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor, în parteneriat cu Ministerul Educaţiei Naționale, organizează Concursul Naţional Alege! Este dreptul tău, ediţia 2018.

Etapa județeană a concursului Alege! Este dreptul tău se va desfășura sâmbătă, 17 martie 2018, la Școala Gimnazială nr. 23 “Constantin Brâncoveanu” Constanța, începând cu ora 10.00. În vederea optimei organizări a acțiunii, avem rugămintea ca participanții să fie prezenți în intervalul orar 9.30- 9.45 cu actul de identitate asupra lor.

Alege este dreptul tau

Rezultate la olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare și extrașcolare

în perioada 2016– 2017

Olimpiade interdisciplinare și concursuri școlare naționale și internaționale